Google tarafından geliştirilen araçlar ve programlar gün geçtikçe daha işlevsel bir hale geliyor. Özellikle de SEO çalışmalarının bugün geldiği nokta inanılmaz. Son yeniliklerden birisi ise Google link reddetme aracı. Web sitelerinin güvenliğini arttırmak için kullanılan bu araç, site sahibinin isteği dışında ortaya çıkan bağlantıların belirmesine engel oluyor. Sitede ortaya çıkabilecek backlinkler, ya site sahibi tarafından oluşturulmuştur ya da doğal yollarla beliren bağlantılardır.

google

Güvenlik Hep Bir Adım Onde Olmalı!

Özellikle yeni sitelerde istek dışında bağlantıların ortaya çıkması sıklıkla görülen bir durumdur. Bazen de rakip siteler sitenin başarısını sabote etmek için çeşitli link ve bağlantılar gönderebilirler. Bu ve benzeri sorunlarla karşılaşmamak ve SEO çalışmalarını dengede tutabilmek için link reddetme araçlarını kullanmak gerekiyor.

link reddetme

Bazen sadece üstün SEO çalışmaları web sitenizi başarıya ulaştırmak da yeterli olmaz. İyi bir web sitesi hazırlayabilmek kadar, siteyi koruyabilmekte önemli. Google tarafından geliştirilen link reddetme aracı kalitesiz bağlantılardan ve olası site saldırılarından web sitenizi koruyabilir.

 

Etiketler: , ,