Uyguladığınız diyetlerle ve düzenli beslenme ile dilediğiniz kadar kilo verebilirsiniz. Ancak vücudunuzdaki fazlalıklardan kurtulma noktasında sizi en çok zorlayan göbek çevresi olacak. Maalesef bu bölgedeki yağların parçalanarak vücuttan atılması biraz zor! Ancak önerilerimize kulak verir ve harfiyen uygularsanız diyete başlamanızın ardından kısa bir süre sonra göbeğiniz yok olacak! Hatta ilk olarak bu bölgedeki yağlardan dahi kurtulabilirsiniz.

Göbek Eritmek

Bu dönemde en büyük dostunuz yaban mersini olacak. Neden mi? Çünkü yaban mersini tam bir göbek yağı düşmanı ve bu bilgi bilimsel olarak da kanıtlanmış durumda. Günde bir avuç yaban mersini tüketirseniz göbeğinizden eser kalmaz. Sıkarak suyunu içebilir veya salatalarınıza doğrayabilirsiniz, seçim sizin! Yeter ki düzenli bir şekilde tüketmeye özen gösterin.

Egzersizdeki Tempo Çok Önemli!

Gelelim ikinci sihirli yönteme… Diyetiniz ile birlikte mutlaka spor ya da egzersiz de yapacaksınız. Özellikle egzersiz yapacaksanız temponuzu onar dakikalık aralıklarla yavaşlatıp hızlandırın. Yani 10 dakika hızlı tempoda, 10 dakika yavaş tempoda egzersiz ya da spor yapın. Hangi spor ya da hangi hareketleri yaptığınızın hiçbir önemi yok. Önemli olan bu metodu uygulamanız. Böylece göbeğinizdeki yağlar hızla yok olmaya başlayacak. Haftada birkaç defa mekik çekmeyi de ihmal etmeyin.

 

Etiketler: , ,