Kimyasal peeling ismiyle de anılan glikolik peeling gençleşme yöntemleri arasında yer alır. En sık olarak yüz bölgesine uygulanan bu yöntem yüzdeki ince kırışıklıkların yok olmasına yardım ettiği gibi bazı cilt lekelerinin de ortadan kalkmasını sağlar.

Glikolik Asit Peelingi

Glikolik Asit Peelingi

Genellikle yüz bölgesine uygulansa da zaman zaman vücudun diğer bölgeleri için de kullanılabilir. Uzman tarafından uygulanan bu peeling yönteminin evde uygulanması sakıncalıdır. O nedenle dikkatli bir şekilde tatbik edilerek uzman kontrolünde uygulanması gerekir. Kaliteli bir güzellik merkezini seçerek peeling yaptırabilirsiniz.

Glikolik Asit Peelingi

Glikolik Asit Peelingi

Peeling Öncesi ve Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Glikolik asitin şimdiye kadar herhangi bir yan etkisi bulunmamasına rağmen öncesinde ve sonrasında bazı noktalara dikkat etmek her zaman fayda sağlar. Bu uygulama öncesinde hastalar öncelikle bronzlaştırıcı krem uygulamalarını bırakmalı ve yüz serumu gibi çeşitli maddeler kullanmamalıdır. İşlemden bir hafta öncesine kadar hiçbir işlem yüze uygulanmaması gerekir.Yine kullanım sonrasında da uygulanan bölgeye dikkat edilmeli ve oluşacak tahrişlere karşı güneş kremiyle cilt korunmaya çalışılmalıdır. Doktorlar tarafından verilen reçeteli ilaçlardan herhangi biri kullanılıyorsa glikolik asit peelingi yapılmaması gerekir.