Yüzümüz bizler için vücudumuzda en önemli kısımlardan biridir. Bu yüzden de zarar gelmesini veya bozulmasını hiçbir şekilde istemeyiz. Bu önemli olan bölümün de bakımı, estetiği ve güzelliği de kendisi kadar önem arz etmektedir.

Sizler de çevrenizden sık sık yüz iskeleti estetiğini duymuş olabilirsiniz. Özellikle de bakım, güzellik ve estetik gibi konularla çok fazla ilgileniyorsanız eğer böyle bir konuyu duymanız muhtemeldir.

Yüz İskeleti Estetiği

Şimdi gelelim yüz estetiğine neden ihtiyaç duyulduğuna… Yüzün yaşlanması aslında kemiklerdeki çöküntüye bağlı olarak meydana gelir. Küçülen kemiklerden dolayı derimiz iskeletle bütünleşemediğinden dolayı sarkık durur ve bu da yaşlanma olarak tanımlanır.

Yüz iskeleti estetiği nasıl yapılır?

Yüz iskeleti estetiği çok hassas bir konudur. Çünkü yazının başında da bahsettiğimiz gibi yüzümüz bizler için önemlidir ve gün geçtikçe deri ve kemikler bir önceki günde olan formunu koruyamaz. Bu yüzden de yaş ilerledikçe yaşlanma belirtileri de bir bir artmaktadır.

Yüz iskeleti estetiğinde öncelikle kemiklerde çöken bölgeler belirlenir. Buralara uygun olan yapısal destek dokusu veya implant yerleştirilerek yüzdeki çöküntüler ortadan kaldırılmaya çalışılır.

Bu sayede yüzünüz eskisine göre daha formda görünür ve yaşlanma belirtileri eskiye göre daha da azalmış olarak karşımıza çıkar. Eğer sizler de yüz iskeleti estetiğini yaptırmayı düşünüyorsanız bu konuyu iyi araştırmalı ve alanında uzman kişilerle iletişim kurmalısınız. Bu sayede daha sağlıklı sonuçlar elde etmeniz mümkün olacaktır.

 

Etiketler: ,