Yaş ilerledikçe kırışıklık ve  şişkinliklerin artması kadınların en korktuğu şey. Bu da onların gerektiğinde bıçak altına yatıp estetik operasyonlar geçirmelerine sebep oluyor.  Fakat artık öyle makyaj teknikleri kullanılıyor ki, doğru hamlelerle her kadının kusursuz ve genç görünmesi sağlanabiliyor. Bu yüzden kadınlar, uzmanların önerdiği makyaj hileleri ile sihirli formülünü keşfedebilirler.

genç makyaj

genç makyaj

Kusursuz Yüz İçin Makyaj Teknikleri

Fondöten sürmeden önce cilde baz uygulamak gerekir. Bunun sebebi bazın, ciltteki kusurları örtmesi ve fondötenin daha pürüzsüz görünmesini sağlamasıdır.

Kapatıcı, mutlaka fondötenden sonra kullanılmalıdır. Böylece kusurlu noktaların daha kolay kapanmasını sağlar.

makyaj

makyaj

Yüz bölgesinde  en dikkat çeken kaşlar, kalkık olduğunda daha genç bir görünüm sağlar. Bu yüzden kalem yardımıyla kaşların kaldırılması ve kaşın altındaki bölgenin hafifçe aydınlatıcı bir far sürülerek belirginleştirilmesi gerekir.

Kırışıklıkların en çok oluştuğu bölgelerden biri de burun ve ağız arasındaki bölgedir. Bu bölgeyi kamufle etmek için burnun kenarlarından ağzın yanlarına doğru aydınlatıcı ve pudra ile geçilmelidir.

Aynı şekilde alt dudaklar da yaş ilerledikçe sarkma eğilimine girerler. Bu görüntüyü kapatmak için de alt dudağın bitiş kısmına aydınlatıcı ile vurgu yapılmalıdır.

makyaj yapmak

makyaj yapmak

Göz çevresindeki kırışıklıkları kamufle etmek için koyu renk bir farın açık ve koyu tonunun göz kapaklarına içten dışa doğru ve açıktan koyuya olacak şekilde uygulanması gerekir.

Ayrıca dudak çevresinde kırışıklık olanlar, koyu renkli mat rujlardan uzak durmalı bunun yerine nemlendirici özelliği olan rujları tercih etmelidir.