Her bayanın makyaj malzemeleri arasında yer alan fondötenleri sürerek, cildinizde yer alan ufak tefek kusurları kamufle edebilir ve renk farklılıklarını engelleyebilirsiniz.

Fakat fondöten ile cilt kusurlarını kapatmak istiyorsanız öncelikle cildinizin yapısına uygun olan doğru fondöteni seçmeniz gereklidir. Cilt tipinize uygun olan ürünü kullanarak makyajınızın daha kusursuz gözükmesi için ise bazı adımlara dikkat etmelisiniz.

fondöten

fondöten

Fondöten kullanırken kesinlikle cildinizi iyi bir şekilde temizlemeli ve nemlendirmiş olmalısınız. Böylelikle fondötenin cilt gözeneklerinize yerleşmesini önler ve nemlendirici sayesinde kolay bir şekilde temizlenebilmesini sağlayabilirsiniz.

Gece Makyajı için Makyajınızı Temizleyin

Gece için makyaj yapıyorsanız gün içerisinde kullandığınız makyajı silmelisiniz. Böylelikle kat kat bir görünüm oluşmasını engellemiş olursunuz. Eğer eski makyajınızı silmeden yeni bir gece makyajı yaparsanız cildiniz yorgun ve maske takmış gibi gözükür.

makyaj

makyaj

Fondöteni her zaman boyun bölgenizden sürmeye başlayın ve üst kısımlara doğru ilerleyin. Fondöten kullanırken ıslak sünger ya da parmaklarınızdan yardım alın. Fondöteni yüzünüze eşit şekilde sürdükten sonra ise parmaklarınız ile yüzünüze asla dokunmayın.