Spor yaparken motivasyonun önemini dile getiren İlker kızmaz ayrıca spor için belirli saat diliminden yararlanılması gerektiğini ve bunun insan vücudu üzerindeki disiplini de etkilediğini vurguladı. Öğlenden önce yapılan sporun faydalı olacağını vurgulayan Kızmaz’a katılmamak elde değil. Özellikle sabah saatlerinde vücudun enerjisi daha fazla olmaktadır. Öğlen ve sonrası ise üzerimize düşen durgunluk ile ha şimdi kalkayım, dur birazdan derken akşamı etmiş oluruz. Sabah saatlerinde yapılan spor sonrası hem beyin hem vücudunuz gerekli olan enerjiyi kat ve kat depolayarak geri kalan zamanınızı daha verimli geçmesini sağlar.

Fitness

Fitness

Beslenmenin önemi

Kahvaltı olarak müsli yediğini belirten Kızmaz, öğlenler ızgara tüketerek akşama gene ızgara yanında salata ve makarna ile tamamladığını söylese de her zaman aynı besinleri tüketmediğini sınırlı yemek yiyerek kendini mutsuzluğa sevk etmediğini belirtti. Zaten illa şunu yemeliyim diye yaşayan insanlarda oluşan mutsuzluk, asilik, sinirlilik hallerini de bu cümlesiyle bertaraf ermiş durumda.

Protein diyetini de yaptığını söyleyerek bunun faydasını gördüğünü belirten İlker Kızmaz ayrıca Protein tozunu kullanmadığını ve buna karşı olduğunu, her şeyin doğalından faydalanılmasından yana olduğunu söylüyor. Doğal beslenerek istenmeyen yapay kaslardan uzaklaştığını kas dokusunu hareketlendirmek için ise thor anteranını uygulayarak daha verim aldığını belirtti.

 

 

Etiketler: ,