Her ilişki bitmemek üzere büyük bir heyecan ile başlar. Fakat taraflardan biri veya ikisi birden zaman içinde değişime uğrar ya da ilgisizleşmeye başlarsa ilişkiler ve evlilik son bulabilir. İşte dikkat etmeniz ve vazgeçmeniz gereken 5 kötü alışkanlık.

  1. İletişim Eksikliği

Konuşmalarınızın tamamı kısa süre içinde kavgaya dönüyorsa aranızda iletişim eksikliği vardır. İletişimsizlik evlilik sorunları arasında fazlasıyla riskli bir durumdur. Birbirinizi daha sakin dinlemeyi öğrenmelisiniz.

iletişim eksikliği

iletişim eksikliği

  1. Para Sevdası

Para sevdası en fazla dikkat etmeniz gereken konudur. Eğer para konusunda eşiniz ile aranızda anlaşamıyorsanız evliliğiniz bitmeye mahkumdur.

para sevdası

para sevdası

  1. Eğlenmeyi Unutmak

Evli insanların yaşadığı evlilik sorunu denildiği zaman akla gelenler arasında bulunur. İş hayatının koşuşturmacası içinde birbirinize keyifli saatler geçireceğiniz anlar yaratmıyorsanız bir süre sonra evliliğiniz bitme noktasına gelebilir.

eğlenmeyi unutmak

eğlenmeyi unutmak

  1. Sürprizleri Unutmak

Evliliğinizin başlarında yaptığınız küçük sürprizleri unutmanız ve evliliğin heyecanını kaybetmesine yol açtıysanız tehlikeli bir durum içindesiniz demektir.

süprizleri unutmak
  1. Saygısızlık

İnsan ilişkilerinin tamamı için geçerli olan saygı kavramını eşinize karşı kaybettiyseniz bütün evliliğiniz tamamen sona erebilir.

ilişkide saygısızlık

ilişkide saygısızlık