Evli olan çiftlerin ömür boyu devam etmesini hayal ettikleri evlilikleri bazı durumlarda büyük bir çıkmaza girerek sona erebilir. Karşılıklı yapılan birtakım davranışlar ise evliliklerde sorunların büyümesine ve ayrılığa sebep olmaktadır.

Kıskançlık ve Güvensizlik

İlişkileri en fazla yıpratan durumlardan birisi budur. Güvensizlik sonucunda meydana gelen kıskançlık bir süre sonra tarafları fazla yorabilir ve ilişkinin sonu gelebilir.

yıpranan evlilikler

yıpranan evlilikler

İşkolik Olmak

İşkolik bir kadın ya da erkek olmak kişinin partnerine yeterli ilgiyi gösterememesine yol açar. Bu ilgisizlikten şikayetçi olan taraf ise bir zaman sonra bu duruma katlanamamaya başlayabilir ve sorunlar büyür.

Monotonluk

İlişkinin başlangıcındaki heyecanın yok olması ve sürekli aynı şeylerin yapılması bir süre sonra tarafların birbirinden sıkılmaya başlamasına yol açabilmektedir. Bu sebeple kendinizi sürekli olarak yenilemeli ve karşınızdaki kişiyle de bu deneyimlerinizi paylaşmalısınız.

evlilik

evlilik

Empati Yoksunluğu

Tartışmalarda empati ile yaklaşmadan sadece haklı çıkmaya çalışmak bir süre sonra karşınızdaki kişiyi çileden çıkartabiliyor. Sürekli olarak aynı şeyleri anlatıyor ve olaylara karşınızdaki insanın gözünden bakamıyorsanız evliliğiniz kısa bir süre içerisinde yıpranacak demektir.