Evleri ferah göstermenin bir yolu dar alanlardan da uygun verimi alacak şekilde yer açmaktır. Odalarınız geniş ama eşyanız çok ise istemeden dar görünümlü bir eviniz olur. Pratik çözümler yaparak odalarınızı daha geniş gösterebilirsiniz.

Dar Alanlar için Uygun Yöntemler

küçük oda dekorasyon ornek

Dolaplarınızın sayısını artırarak, evinizi hareketlendirebilirsiniz. Odalarınız küçük ise gömme dolaplar sizlerin kurtarıcısı olacaktır. Pencere altlarına yapacağınız dolaplar ile evinizin ferah görünmesini sağlayabilirsiniz. Kapı üstleri de dolaplar için uygun yer sağlar.

Kapılarınızın sürgülü olması dar alanları geniş gösterecektir. Aydınlık bir salon evi daha ferah gösterdiği için ışıklandırmayı çok iyi ayarlamalısınız.

küçük studyo daire dekorasyonu

Odalarınızın dar görünümünden kurtulmak istiyorsanız, duvar renk seçimini açık renklerden yapmalısınız. Duvar kâğıtları kullanıyorsanız, desenlerin küçük olmasına dikkat edin.

Eşyalarınızı yüksek boylu almayın. Koltukların kolları odada yer kaplatır. Koltuk kolları olamayan mobilyalar seçmeye özen gösterin. Koltuklarınızda kullandığınız yastıkların farklı renkler olmasını sağlayın.

Ayna düzgün yerleştirildiğinde evinizi geniş gösterecektir. Eşyalarınızın rengi ile halı rengi farklı tonlarda olmasına dikkat edin. Halıları geniş desenli kullanmamaya çalışın.

 

Etiketler: ,