Yüzümüz her zaman bizler için önemli olmuştur. Çünkü ilk görünüşte göze çarpan ilk yer neredeyse yüzümüz olmuştur. Tıpkı ellerimizin veya vücudumuzun neme ve bakıma ihtiyaç duyduğu gibi yüzümüz de neme ve bakıma ihtiyaç duymaktadır.

Yüzün bakımı ve nemi için de en etkili yol maskelerden geçmektedir. Yüz maskeleri için birçok firma tarafından hazır olarak paketlerde hazırlanan modeller bulunmaktadır. Fakat az da olsa o paketler içerisinde katkı maddesi bulunmaktadır.

Yüz maskeleri

Bu yüzdendir ki yüzümüz için en ideal maskeler evde kendi imkanlarımızla hazırlayacağımız maskeler olacaktır. Kendi imkanlarımızla hazırladığımız yüz maskeleri hem doğal bir görünüm sağlayacaktır hem de yüzümüzde en az yan etkiyi gösterecektir diyebilirim.

Yüz maskesi nasıl hazırlanır?

Yüzümüzdeki siyah noktalar için en etkili maskelerden biri yoğurt ve limon karışımından oluşan maskelerdir diyebilirim. Bir kase yoğurda yaklaşık bir çay kaşığı limonu karıştırarak çırpmalısınız.

Karışım homojen bir hal aldığında yüzünüze özellikle siyah noktaların olduğu bölgelere yoğun olarak maskenizi uygulayın. Maske kuruduktan sonra onu ılık bir su ile yıkayarak yüzünüzü maskeden arındırmanız mümkündür. Bu maskeyi haftada bir uygularsanız eğer siyah noktalarınızda gözle görülür derecede azalma olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.

 

Etiketler: ,