Perdeler ev dekorasyonu ve odalarınızın görünümü için oldukça önemli tamamlayıcılardır. Bir insanın kıyafeti ne kadar önemliyse bir evin perdeleri de ev dekorasyonu için o kadar önemlidir. Peki, evinizin dekorasyonunu şık bir şekilde tamamlamak için perde seçimini nasıl yapmalısınız?

perde seçimi

perde seçimi

Odanızın Tarzına Göre Seçim Yapın

Çoğumuz dekorasyon yaparken kendi stilimizi ve kendi tarzımızı evlerimize yansıtırız. Perde seçimi yaparken de odalarımızın ruhuna ve tarzına göre seçim yapmamız gerekiyor. Eğer klasik bir tarzınız varsa perdelerinizde saten, organze, tafta, kadife ve ipek türünden kumaşlarla yapılan perdeleri odalarınızda tercih edebilirsiniz.

perde modelleri

perde modelleri

Eğer çok daha sıcak, çok daha samimi ve daha spor bir tarza sahipseniz hazır perde sistemlerini tercih edebilirsiniz. Stor ve jaluzi perdeler, koton türü perdeler, büzgülü ya da ekose desenli perdeler, katlamalı kumaş perdeler ve zebra perdeler gibi perde modellerini odalarınızda kullanabilirsiniz.

perdeler

perdeler

Bu seçimleri yaparken ayrıca odalarınızın büyüklüğünü, ne kadar ışık alıp almadığını, pencerelerinizin boyu, genişliği ve konumunu da göz önünde bulundurmanız gerekiyor.