Evinizdeki tüm eşyalar artık sizi sıkmaya başladıysa artık dekorasyon zamanı gelmiş demektir. Eviniz artık sıkıcı görünmeye başlamış olabilir. Ya da gördüğünüz tüm mobilyalar ve mobilyaların kullanılma biçimleri size sıradan gelmeye başlamış olabilir.

ev dekorasyonu

ev dekorasyonu

Evinizde köklü bir değişiklik yapmak, deyim yerindeyse evinizi baştan yaratmak isteyebilirsiniz. Ev dekorasyonu konusunda hizmet veren ve konusunda uzman iç mimarlardan destek alabilme imkânınız artık çok kolay. Evinizde çok fazla eşyanın olması evinizi daha şık göstermez. Ya da eşyaların lüks olması da evinizi şık göstermez. Bu sadece bütçenizi yorar. Önemli olan en uygun yöntemlerle en uygun mobilyaların tercihidir.

Dekorasyon’da Renk Tercihi

Dekorasyon yapılacak oda küçükse taban rengi seçimine dikkat edilmesi gerekir. Tercih edilecek tonlar açık tonlar olması önerilir. Açık tonların hâkimiyet sürdüğü yer döşemesi neticesinde odanız daha ferah görünebilir. Koyu tonların hâkim olduğu taban seçimi, odayı hem karanlık yapabilir hem de odanın kullanışsız bir hal almasına neden olabilir.  Bazıları kullanılması oldukça zahmet isteyen beyaz hâkimiyetini evinde ister. Beyaz bir mobilya tercih edecekseniz mavinin güzel tonlarıyla odaya renk katabilirsiniz.

dekorasyonda renk tercihi

dekorasyonda renk tercihi

Sarı renk hâkimiyeti isteyenler bunu fazla abartmadan kullanabilir. Düz bir mobilya tercih edenler yemek masası etrafındaki sandalyeleri sarı seçerek, ince detaylarda da sarı tonlarını kullanarak evini dizayn edebilir. Hoş bir tablo salonunuzun havasını değiştirebilir. Süslü avizelerden tutun da ledli mumlara kadar aklınıza bunu da mı yapmışlar diyerek sizi hayrete düşürecek birçok ev dekorasyonunu süslendirecek eşyaları üretici firmalar sizlere sunar.