Çocuklarınız hayata geldikten sonra onların bütün sorumlulukları size aittir. Ebeveynler olarak gelişim çağındaki çocuklarınıza atmış olduğunuz her adıma dikkat etmelisiniz.

Mevzu bahis erkek çocukları ve gelişim çağları olduğu zaman öncelikle cesaret ve güven duygusunu belirli bir yaştan sonra ona aşılamaya başlamalısınız. 4 yaşından sonra çocuğunuz ile aynı yatakta uyumaya son vermelisiniz.

anne baba

anne baba

Çocuğunuza aşırı yük yüklemekten uzak durun. Onunla ilgili hayalleriniz ve beklentilerinizin bir kısmını kendi içinizde tutun ve rahatlamasını sağlayın.

Çocuğunuzun Üzerinde Baskı Yaratmayın

Erkek çocukları, kız çocuklarına göre daha özgür yetiştirilmesi gereken çocuklardır. Bu yüzden çocuğunuzu sürekli olarak sorguya çekerek ve takip ederek üzerinde büyük bir baskı oluşturmayın. Meydana getirdiğiniz bu baskı sebebiyle çocuğunuzun sıkılmasına ve yapmayacağı şeyleri yapmaya başlamasına yol açabilirsiniz.

erkek annesi olmak

erkek annesi olmak

Çocuğunuzun her istediğini hızlı bir şekilde yaparak tembel olmasına yol açmayın. Eğer sizden bir istekte bulunduysa önce bu isteği yapıp yapmak istemediğinizi düşünün ve ona göre hareket edin. Hayatta her istediğini elde edemeyeceğini ve bunun için uğraşması gerektiğini öğrenen erkek çocukları diğerlerine göre daha çalışkan çocuklar olmaya başlarlar.