Güzel ve bakımlı bir görünüme sahip olmak hemen her kadın için oldukça önemli bir ayrıntı. Kadınların imajı ve makyajı içerisinde yer alan en önemli şeylerden birisi ise ruj. Dudakların daha dolgun ve çekici görünmesini sağlayan, kullanılan kıyafetler ile renk uyumu içerisinde olan rujlar nasıl kullanılır, nasıl sürülür ve doğru bir biçimde imaj için rujlardan nasıl yararlanılır? Bütün bu soruların cevabı oldukça basit.

dolgun dudaklar

dolgun dudaklar

Öncelikli olarak doğru bir ruj sürmek dudak çizgilerinin belirginleştirilmesi ile başlar. Dudaklarınıza rujdan önce bir kat fondöten sürerseniz daha kalıcı ve uzun süreli bir ruj kullanımına sahip olabilirsiniz. Dudak çizgilerinizi belirginleştirirken v kısmından başlayın ve köşelere doğru hareket edin.

rujlar

rujlar

Daha Dolgun Dudaklara Sahip Olabilirsiniz

Kullanacağınız dudak kalemini dudak çizgisinin dış tarafından başlatarak çizebilirsiniz. Bu şekilde yapacağınız her hareket size ruj için daha geniş alan sağlayacağı gibi aynı zamanda da dolgun dudakları da sunacak. Kaliteli bir ruj için giyeceğiniz kıyafetlerinizin rengini önceden ayarlayın ve bu şekilde makyaj yapmaya başlayın.