Tamamen duygu yüklü bir kitap. Allah ve peygamber sevgisinin sevgiliye duyulan aşkla yoğrulması sonucu oluşturuluyor. Şiirlerin dini yazılarla sentezlenmesi sonucu meydana gelen “Elif Gibi Sevmek” okurlarının yüreğine taht kuruyor.

Sevgiliye duyulan hislerin, dinin getirileriyle yorumlanması sonucu karşınıza muhteşem bir eser çıkıyor. Çok kısa sürede oldukça fazla okur kitlesine sahip olan kitaba gün geçtikçe ilgi artıyor. Çok satanlar listesinden düşmeyen bu kitabı bir solukta okuyacaksınız.

Elif Gibi Sevmek Hikmet Anıl Öztekin

Yaşamı belli dönemlerine işaret eden bu kitap Tasavvuf Edebiyatı ve eşsiz güzellikteki şiirlerin harmanlanması sonucu ortaya çıkıyor. Kitap din sevgisi ve aşk üzerine temellendiği için insanı derinden etkiliyor. Çeşit çeşit şiirlerden oluşan bu eserin ismi yoğun tartışmalar yaratıyor. Peki gerçekten yazar neden “Elif Gibi Sevmek” ismini kullanıyor? Yazarın şiir anlayışından ve tasavvufu bakışından yola çıkarsak: Elif tek, bir anlamlarına geldiği için ve sevilen kişi de gönülde tek olacağı için bu bağlamda bağdaştırılıyor. Hikmet Anıl Öztekin’in kaleminden çıkan bu eser tasavvuf severlerini bekliyor.

Elif Gibi Sevmek Sözler

Böyle Eşsiz Güzellikteki Kitaba Bu İsim Yakışırdı

Sevmenin, sevilmenin, tutulmanın, gönül gözüyle görebilmenin, edebin, saygının ve hoşgörünün de ele alındığı bu eser hayata dair öğütler de veriyor. Okurken ne zaman bittiğini anlamayacak ve sonlara doğru daha çok bağlanacaksınız. Her şiir edebiyatın muhteşem manzarasından esinleniyor ve okurlarını etkileyici bir dünyaya sürüklüyor.

Dinimizin, ibadetlerimizin, örf ve adetlerimizin önemini böyle kitaplarla gençlere ve çocuklarımıza kavratabiliriz. Elif gibi dimdik olmayı, tek olmayı, biricik olmayı Hikmet Anıl Öztekin’in bu muazzam eserinden öğrenme fırsatı yakalayın.

Yazar: Hikmet Anıl Öztekin
Kitap: Elif Gibi Sevmek
ISBN: 6056253874
Sayfa Sayısı: 180
Yayın Yılı: 2014

 

Etiketler: , ,