Günümüzün vazgeçilmez alışveriş anlayışı haline gelen alışveriş siteleri popülerliğini korumaya devam ediyor. Avantajları sayılmakla bitmeyen online alışveriş herkes için bir kazanç kapısı haline geldi. Doğal olarak işin meraklıları da arttı. Zor bir iş gibi görünse de aslında bir e-ticaret sitesi açmak hiçte zor değil. sitenin başarısı ise SEO çalışmalarına bağlı.

e-ticaret seosu

e-ticaret sitelerinin yaygınlığı ilgiyi SEO çalışmalarının üzerine topluyor. Bunun nedeni rakiplerin hayli fazla ve güçlü olması. Eğer bir e-ticaret sitesi açmak istiyorsanız profesyonel SEO hizmeti almanız gerekiyor.

Ürün ve kategorilerde başlık seçimi önemli!

İşe SEO başlığı seçimiyle başlamanız gerekir. Başlık, isim ve domain adları gibi seçimler sitenin başarısında büyük paya sahiptir. Arama motorlarında hemen bulunan, sıralamaya kolayca çıkabilen ve hedef kelimeleri içeren isimler olmalı.

seo bilgileri

İsim seçerken tire ya da benzer semboller kullanmaktan kaçınmalısınız. Başlık seçiminin en önemli kısmı hedef kelimedir. Hedef kelimelerin sitenin amacına hizmet etmesi gerekiyor. Mümkün olduğunca kısa ve kolay kelimeler olmalı. Kolay kelimeler SEO çalışmalarını da olumlu anlamda destekleyecektir.

 

Etiketler: ,