Hayatın bütün acılarını tatmış, gülmek nedir? onu bile bilmeyen küçük bir kızın hikayesi… Her şeye karşı sabredebilen, dua eden anne sıcaklığı, baba emniyeti göremeyen “Duygu” adındaki kızın masalına şahit olacaksınız. Okurken siz bile derinden etkileneceksiniz. Tüylerinizin diken diken olduğunu hissedecek ve yeri geldiğinde gözyaşlarınıza hakim olamayacaksınız. O küçük kızın her şeye rağmen nasıl ayakta kalabildiğine inanamayacak ve kitabın her sayfasında merak duygunuzun daha fazla canlandığını hissedeceksiniz.

Işıl Parlakyıldız Duygu

“Köle” adlı romanından sonra bu kitabında da büyük bir başarıyı yakalayan Işıl Parlakyıldız okurlarını bir mahalle yaşamı ve çocuk ilişkileri ile başbaşa bırakıyor. Kitapta ana kahramandan sonra diğer kahramanları Bekir, Sedat ve Ali oluşturuyor. Kitap gerçek yaşamdan alıntılar yaparak günümüz yaşantısı hakkında da göndermeler yapıyor. Kitap özellikle ebeveynlerin çocukları hakkında bilinçlenmesi ve de çocuklarında bazı şeylerden dersler çıkarması bağlamında önem taşıyor.

Duygu Sizin Gerçeklerle Yüzleşmenize Yardım Ediyor

Işıl Parlakyıldız’ın Kitabında gelişen olayların çoğu ana karakter olan “Duygu” ve hayata tutunmasına sebebiyet veren yoldaşları Bekir, Sedat ve Ali arasında gelişiyor. Ona göre Bekir can, Ali kan, Sedat ise her zaman hayatının aşkı oluyor çünkü bu arkadaşları ona karşı hiç bir konuda kusur etmiyorlar, her an her durumda onun yanında oluyorlar. Hayatta Duygu’yu en iyi anlayacak olanlar da bu arkadaşları. Her türlü sorunlarını birbirlerine anlatıyorlar ve beraber çözüm bulmaya çalışıyorlar.

Duygu her ne kadar kırılgan olsa da arkadaşları hiç bir durumda ona kırılgan bir çift söz etmiyor ve bu üç arkadaşlarını develerim olarak niteliyor. Bu küçük yaşta acılarla kavrulmuş olan büyümüşte küçülmüş diyebileceğimiz çocuklar için hayat her zaman bir duadan ibaret oluyor.

 

Tags: , ,