Gerçekten diyet yapmadan nasıl kilo verebiliriz? Bunun için yapmamız gereken sadece metabolizmamızı hızlandırmaktır. Metabolizmaya insanın vücudunun yöneten sistemdir diyebiliriz. Kişiden kişiye değişen metabolizma genetik, hormanal, çevre, kalıtımsal, yaş, cinsiyet, yapılan egzersiz faktörlerine göre değişkenlik göstermektedir. Bu nedenle kimisinin metabolizması hızlı çalışır çok yese bile kilo almaz fakat kimisinin ise metabolizması az çalışır ne yerse kilo almaya başlar.

diyet yapmadan zayıflama

diyet yapmadan zayıflama

Metabolizması yavaş ve diyet yapmadan kilo vermek isteyenlerin yapmaları gerekenlere öneriler şu şekilde sıralanabilir: Öncelikle Dengeli Beslenmeyi öğrenmeli ve buna bağlı olarak gerekenler yapılmalıdır. Günlük beslenme öğünleri altı ve ara öğünlerle beraber on olacak şekilde ayarlanması gerekir.

zayıflama

zayıflama

Az ve sık yemek yemeği felsefe haline getirmelisiniz. Her şeyden de önemlisi bol su içmeli içemiyorsanız suyu göz önünde bulunduracak şekilde koymalısınız. Nitekim de su zorlansa bile vücudumuz için gereken bir kaynaktır. Yeşil çaya her öğünde yer vermeli ve sık sık tüketmelisiniz. Meşhur üç beyazı hayatınızdan çıkarmalısınız. Protein ağırlıklı beslenmeye özen göstermeli şeker ihtiyacınızı çoğunlukla meyvelerden karşılamalısınız.