Çoğu kadın, kilo vermek için çeşitli yollar denese de veya her hafta diyet programına uyacağına dair kendine söz verse de bazen kilo verme konusunda başarılı olamazlar. Bunun sebebi genelde kişinin programa uymamasından, metabolizma hızından veya doğru bir diyet uygulamamasından kaynaklanır. Fakat bazı hileler ile diyet, oldukça kolay ve etkili bir hale getirilebilir.

Bu Hileler ile Kilo Vermek Mümkün

Bilindiği gibi her yemeğin içerisine mutlaka yağ koyulur. Yağ demek kalori demek olduğu için, bu etkiyi azaltmak amacıyla yemeğin içerisine bir küp buz atılabilir. Böylece buz küpü, yemeğin içerisinde bulunan tüm yağı içerisine çeker.

diyet

diyet

Klasikleşmiş bir deyim olsa da yemekleri yavaş yemek ve çok çiğnemek, sindirimin kolay olmasını ve açlık hissinin daha kısa sürede sonlanmasına yardım ettiği için kilo vermeyi kolaylaştırır.

diyet hileleri

diyet hileleri

Yapılan araştırmalara göre kırmızı renk, beyne tehlike sinyalleri gönderir. Dolayısıyla kırmızı tabaklarda yenilen yemek iştahı azaltır ve kilo vermeyi kolaylaştırır. Ayrıca yalnızca kırmızı tabak değil, küçük boydaki tabaklarda yemek yenmesi de aynı etkiyi yaratır.

diyet yiyecekler

diyet yiyecekler

Çok etkili olduğu söylenen ve kısa sürede kilo verdirdiği iddia edilen diyetler, gerçekten kilo verdirse de kişinin aç kalmasına, gerekli besinlerden uzaklaşmasına ve kan şekerinin düşmesine sebep olur. Bu da diyet sonrasında kişinin büyük bir açlık çekmesine ve daha çok yemek yemesi anlamına gelir. Dolayısıyla diyet yaparken daha bilinçli olunması gerekir.