Diyabet olumsuzluğuyla karşı karşıya kalıyorsanız eğer bu gibi durumlarda dikkat etmeniz gerekecek, önlemini almanız gerekecek olan hususlar bulunuyor olup, diyabet sorunu için en doğru çözümü bu önlemleri alarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunlardan birisi karbonhidratlardır. Dikkatli olarak tüketmeli, ne fazla tüketmeli ne de tamamen bitirmelisiniz.

Diyabet Problemi

Kilolarınızda da fazlalıklar varsa, biraz kilo vermekte fayda olacaktır. Bu sayede diyabetle beraber gelebilecek olumsuzluklara karşı kendi riskinizi de aza indirmeyi başarabilirsiniz. Uyku konusunda da dikkatli olarak, yeterli saat boyunca uyumaya özen gösterin. Az uyku uyumak, size sıkıntı çıkartabilir.

Diyabet rahatsızlığıyla karşı karşıya kalındığında egzersizler yapmaktan uzak durmayın. Sevebileceğiniz bir eyleminiz olabilir; yürümek ya da dans etmek veyahut bisiklete binmek… Bunları severek yapmaya özen gösterin.

Diyabet sorunu için kendinize bakın

Eğer risk varsa ve diyabet sorunu ile karşı karşıya kalıyorsanız, bu durum doğrultusunda kan şekeriniz dâhil günlük olarak kontrollerinizi yapmaya özen gösterin. Ve hayatınızdan artık tuzu çıkartın. Tuzlu yiyeceklerden uzak durun ve eğer almanız gereken tuz oranı varsa, bu da normalin en altında minimum düzeydedir. Buna göre tuz tüketimi yapmalısınız.

 

Etiketler: , ,