Çağımızın hastalığı olarak adlandırılan depresyon son yıllarda 3 insandan 1 de görülmeye başlandı. Pek çok insan bu olumsuz süreci atlatmaktan için uzmanlardan ya da başkalarından farklı yardımlar alıyor. Çağımızın hastalığı olan depresyonun belirtisi olan pek çok unsur var. Bunların erken fark edilmesi durumunda süreç daha hızlı ve daha az zararla atlatılabilir.

depresyon

depresyon

Depresyonun en etkin belirtisi uykusuzluk, aşırı sinirlilik, mutsuzluk ve yorgunluktur. Bunların yanı sıra depresyonun etkisi olan başka unsurlar da vardır. Depresyonlu insanlar yaşadıkları küçük olumsuzlukları bile gözünde büyütür.

depresyon nedir?

depresyon nedir?

Ailesine, arkadaşları ve çocuklarına karşı çabuk sinirlenir ve söylenilen her söze alınmaya başlar. Bu sıkıntılı süreçte pek çok insan sigara ve alkol tüketmeye başlıyor hatta bazı insanlar uyuşturucu ve bonzai batağına sürükleniyor.

depresyon sebepleri

depresyon sebepleri

Depresyon Süreci Nasıl Daha Kolay Atlatılır?

Depresyon süreci oldukça zorlu bir süreçtir. Bu sıkıntılı süreci daha kolay atlatmak için düzenli kitap okuyabilir, yemek yapabilirsiniz. Bu işlemlerin yanı sıra arkadaşlarınızla buluşup sohbet etmek, gelecek hakkında hayaller kurarak da bu süreci daha kolay atlatabilirsiniz.