Senaristlik , gazetecilik, yazarcılık gibi birçok kariyere sahip olan Emrah Serbes, Metoforla saadet olmaz, Her temas iz bırakır, Erken kaybedenler adlı kitaplarından sonra bu kez de iletişim yayınları tarafından 20 haziran 2014 tarihinde Deliduman adlı kitabı okurlarıyla buluşturdu.

Emrah Serbes Deliduman

Çağlar İyice’nin hikayesini anlatan yazar belli bir kesime dayanmaktan ziyade hayatın her noktasına değiniyor. Deliduman adlı kitapta son yıllarda hep yaşadığımız yada yaşanılan diyebileceğimiz para hırsından tutunda ahlaksızlığa, sömürüye, aşk acısına, insanların belli sorunlar karşısında yaşadıkları depresyon dünyasına ve dinamik olanların masalına kadar daha birçok durumla karşı karşıya kalabilirsiniz.

Emrah Serbes O zamanın ruhunu, son yıllarda diyebileceğimiz gezici isyanı için ayaklananların özgürlük arayanların , yerinde duramayan insanlarına hitap eden bir eser.

Deliduman Moonwalk

Delidumanın Direnişi

Kitabın konusu küçük bir ilçe olan Kıyıdere’den başlayarak İstanbul Gezi Parkı’na kadar devam ediyor. Eser 17  yaşındaki Çağlar iyice üzerine şekilleniyor. Kitabında kız kardeşi Çiğdem’i yakın arkadaşı Mikrop Cengiz’i, depresyonun eşiğindeki annesini, eski sevgilisini, aklından çıkmayan dedesini, aklına getirdikçe kahrolduğu babasının durumunu okuyucularına aktarmaya çalışıyor.

Romanın baş karakteri olan Çağlar’ın en hassas noktası kardeşi Çiğdem’dir. Bu yüzden ona çok değer vermekte onun zarar görmemesi için elinden geleni yapmaktadır. Çağlar’a göre kardeşi dünyanın en iyi moonwalker’ı aynı zamanda onun gözünde kardeşi Michael Jackson kadar değerli. Bundan dolayıdır ki yolu önce Uludağ üniversitesi konferans salonundaki yetenek yarışması seçmelerine, ardından Gezi Parkına kadar uzanmaktadır.

Vazgeçmemenin, kaybetme korkusunun olmadığı insanlara okurlarına güzel bir örnek olabilecek bir olayı gözler önüne sermektedir. Yazarın kendine has olan üslubu ve aynı zamanda kendi bakış açısı insanları etkileyebilecek düzeyde olan kurgu yeteneği mizahi dili bile okuyucularını etkilemeye yeterli olan kitap sizleri bekliyor.

 

Tags: ,