Moda dünyasındaki mor renk modası dekorasyona da aksetti. Koyu bir renk gibi görünse de canlı bir renk ve duvarlarda çok hoş görünüyor. Genel uyum sağlaması da aslında çok zor değil. Her ne kadar göreceli bir kavram olsa da dekorasyonda renk uyumu birçok insana göre çok önemli.

Mor Renk Mutfak Dekorasyonu

Mor Renk Mutfak Dekorasyonu

Peki dekorasyonda mor renk nasıl kullanılmalı?

Alternatifler gerçekten de çok fazla. Birçok rengi bir arada kullanabilirsiniz, sadece istediğiniz tarza karar vermeniz yeterli. Modern ya da klasik hatta sıra dışı dekorasyon örnekleri ortaya çıkabilir. Tarz olarak Rönesans dönemini anımsatan mor aslında dekorasyonda çok uzun zaman önce kullanılmaya başlanmış. O zamanlar şarabi ve mor renkleri altın renklerle kombine edilerek lüks imajı sağlanmaya çalışılmış. Şimdiler de ise moru daha modern bir halde görüyoruz.

Mor rengi sıra dışı bir tarzda kullanılmak istenirse yeşil kombineler denenebilir. Mor ve yeşil ikilisi dekorasyonda zıt şıklık için sıra dışı bir örnek.

Mor Renk Salon Dekorasyonu

Mor Renk Salon Dekorasyonu

Mor renkteki duvarlarla birlikte kullanılabilecek yeşil mobilya ve aksesuarlar dekorasyonda farklılıklardan hoşlananlar için çok ilgi çekici olabilir. Modern ve vintage arası bu tarz araya katılabilecek kırmızı gibi sıcak ve daha koyu renklerde mekanı oldukça eğlenceli bir hale getirebilir. Kısacası yaşayacağınız alan sizinse dilediğiniz gibi dekore etmekte özgür olmalısınız.