Önemli günlerimizi dostlarımız ve sevdiklerimizle paylaşmak için davet niteliği taşıyan davetiyeler bizler için ne kadar güzel olursa o kadar mutlu oluruz. Klasik bi rgelenek halini alan davetiye saklama isinide düşünecek olursak bu güzellik iki kat önem kazanıyor. Peki davetiyelerin fiyatlandirma konusu ne şekilde gerçekleşiyor? işte bu konuda sizi küçükte olsa aydınlatabilmek için bir kaç madde sıralamaya çalıştım. Umarım bilgiler sizle içinde yararlı olur.

Yazı ve Logo: Yazı stili ve logo davetiye için çok önemli. Davetin kimliğini, sahibini ya da karakterlerini yansıtan logoların kullanılması, anafikri vurgulayan bir detay olduğu için davetiye tasarımlarının vazgeçilmezidir. Ayrıca metin düzenlemeleri, yazı stili ve gerekli açıklamaların yapılması da tasarımın bir parçasıdır ve davetiyenin fiyatını etkiler.

Koza Marka Sade Davetiye Örneği

Koza Marka Sade Davetiye Örneği

Tasarım Özellikleri: Davetiyelerde özel kesimler, ikili kağıtlar, renkli ya da desenli çerçeveler, asetat gibi farklı malzemelerle yapılan kombineler, boyutlu çalışmalar gibi birçok tasarım sunulabilir. Tasarım özellikleri, davetiye fiyatlarını belirleyen en önemli unsur olabilir.

Grafik Tasarım: Davetiye türüne bağlı olarak, davet konusunu anlatan grafik tasarımlar ya da çeşitli süslemeler yapılabilir. Renklerin, boyutların kimi zamanda karakterlerin dahil olduğu grafik tasarımlar, davetiyenin öne çıkan detaylarıdır ve fiyat belirleme de etkilidir.

Aksesuar: Davetiyelerde parlak taş, kurdale, ip, boncuk, ahşap ya da metal malzemeler ve benzeri aksesuarlar kullanılabilir. Davetiye tasarımına dahil olan aksesuar seçimleri fiyata da dahil olarak maliyeti yükseltir.

Koza Marka Düğün Davetiyesi Örneği

Koza Marka Düğün Davetiyesi Örneği

Basım Teknikleri: Davetiyeler tasarımına bağlı olarak ofset baskı ya da dijital baskı ile basılabilirler. Basım sırasında kullanılan malzemeler (çok renklilik ya da resim gibi), davetiye maliyeti için önemlidir.

Ebat ve Adet: Müşteri talebine göre davetiye için özel ebatlar tasarlanabilir. Standart ölçüler 9×14 ile 17×25 arasındadır. Davetiye boyutları ve sayısı fiyatları da etkiler.

Kağıt Özellikleri: Tek yaprak, dokulu kağıt, el yapımı kağıtlar, fantezi karton, parlak selefonlu, mat selefonlu, altın yaldızlı ve gofre kabartmalı, gümüş yaldızlı gofre kabartmalı, kısmi laklı ve gofre kabartmalı, bakır yaldızlı ve gofre kabartmalı gibi davetiye çeşitleri davetiye tasarımı fiyatlarının belirlenmesinde etkilidir.