Dar pantolon giymeyi seven erkekler için biraz üzücü bir haber geliyor. Bugüne kadar sperm sayılarını olumuz etkileyen birçok faktör açıklandı. Bunların arasında sağlıksız beslenme, obezite, içki, sigara ve uyuşturucu gibi maddeler yer alıyor. Ancak Amerika’da 2200 erkek üzerinde yapılan son araştırmaya göre sperm sayısını olumsuz olarak en çok etkileyen faktörün dar pantolonlar ve dar kesimli iç çamaşırları olduğu söyleniyor.

Dar Pantolon Alarmı

Diğer faktörlerin de sperm sayısının azalmasında hiç etkisi yok değil. Ancak hiç biri dar pantolonlar kadar etkili olmuyor.

Dar Pantolon Sperm Sayısını Neden Olumsuz Etkiliyor?

dar kesimli iç çamaşırları

Spermlerin dayanıklılığı buldundukları ortamın ısısına göre değişiyor. 35-36,5 derecede sağlıklı bir şekilde yaşayan spermler daha fazla veya daha düşük ısıda yaşayamazlar. Dar pantolonun tenle teması oldukça yoğun olduğundan spermler daha fazla ısıya maruz kalıyor. Bu da spermlerin ömrünü azaltarak sperm sayısının düşmesine neden oluyor.

Tabi ki dar pantolon giymiyorum rahat olabilirm deyip geçmemeniz gerekiyor. Yine de içki, sigara ve uyuşturucu gibi kötü alışkanlıklara dikkat ederek sağlıklı beslenmeniz gerekiyor.

 

Etiketler: ,