Kısa ve tüyler ile kaplanmış olan dekorasyon amaçlı kullanılan halıları farklı renklerde ve modellerde bulabilmek mümkündür. Halıların seçimleri yapılırken koyulacak olan odanın türü, halının modeli, dokusu ve rengi gibi noktalar göz önünde bulundurulmalıdır. Mutfaklar için kullanılan halı modelleri ile çocuk odalarında kullanılan halılar arasında ufak farklılıklar vardır.

çocuk odasına halı seçimi

çocuk odasına halı seçimi

Çocuk odaları için halı seçiyorsanız öncelikle dikkat etmeniz gereken nokta halının kir tutmaması olmalıdır. Anti bakteriyel özelliklere sahip olan özel tasarımlı halılar, çocuk odaları için ideal halı modelleridir.

Halı Boyutları Nasıl Olmalı?

Çocukların zayıf olan bağışıklıklarına karşı özel olarak üretilen bu halılar sayesinde çocuklarınız halı üzerinde daha hijyenik bir şekilde oyun oynayabilir ve yemeğini yiyebilir. Bu sebeple bakterileri üzerinde barındırmayan, kolay temizlenebilen güvenilir halı modellerini seçmeniz önemlidir.

halı modeli

halı modeli

Çocuk odalarındaki halıların ölçüleri de önemlidir. Küçük boyutlara sahip odalar için küçük boyutlarda halı seçmeniz gerekebilirken, geniş boyutlara sahip olan odalar için büyük ya da orta boyutlu halılar seçebilirsiniz. Halıların renkleri ve modelleri ise çocuklarınız zevklerine göre seçilmelidir.