Çocuklarınız büyüdükçe her alışkanlığının değişmesi gibi renk seçimleri konusunda da değişiklikler yaşayabilirler. Çocuk odası dekorasyonu ise ebeveyn olarak sizin ilgilenmeniz gereken bir konudur. Erkek ve kız çocuğunuza göre farklı renkler seçebileceğiniz gibi, çocuğunuzun karakterine özel olarak renk seçimleri de yapabilirsiniz.

Çocuk Odası Dekorasyonu

Çocuk Odası Dekorasyonu

Sarı

Güneşin rengini odaya yansıtan bir renk çocuk odaları için en fazla tercih edilen renkler arasındadır. Bu rengin tonlarından yararlanırken sarının daha yeşile kayan cinsinden yararlanabilirsiniz. Uygulanan odaya pozitif bir enerji sağlar.

Çocuk Odası Renkleri

Çocuk Odası Renkleri

Kırmızı

Evinizin diğer mekanları için çok uygun olmayan kırmızı rengi, çocuk odası dekorasyonu için en eğlenceli ve canlı renklerden birisidir. Çocuklarınızın odasını daha canlı bir hale getirerek uyarıcı etkisini gösteren kırmızıyı canlı renklerdeki mobilyalar ile destekleyebilirsiniz.

Çocuk Odaları için 5 Farklı Renk Önerisi

Çocuk Odaları için 5 Farklı Renk Önerisi

Mavi

Erkek odaları için ön plana çıkan mavi rengi artık günümüzde kız çocukları için de kullanılabilir bir hale geliyor. Mavinin cesaret verici yapısı ve hayalperest duyguları tetikleyen yapısı ile birlikte çocuklarınızın iç dünyalarında gezintiye çıkmasını ve huzurlu hissetmelerini sağlayabilirsiniz.

Gri

Gri rengi eski dönemlerde biraz daha karamsar ve kasvetli bir renk seçimi olarak karşımıza çıkıyordu. Ancak mobilyalara olan uyumu ve tekrar moda olması ile birlikte artık çocuk odalarında grinin tüm tonlarını gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Pembe

Kız çocuklarınız için vazgeçilmez bir renktir. Pembenin her türlü tonunu kız çocuk odalarında kullanabilirsiniz.