Zaman zaman cildinizde ortaya çıkan yağ keseleri, siyah noktalar ve sivilceler en çok rahatsız olduğunuz şeylerden birisidir. Her insanın ergenlik dönemiyle birlikte hayatına girdiği sivilceler tedavi edilmezse bir hastalığa dönüşebiliyor.

cilt temizleme

cilt temizleme

Cilt altına yerleşmiş olan kirlerin arınamaması nedeniyle açığa çıkan bu rahatsızlık içerisine enfeksiyon birikmesiyle birlikte çekilmez bir hal alabiliyor. Sivilceler sıkılmaması konusunda kesin kes uyarılarda bulunan uzmanlar sivilcenin içerisinden çıkan sıvı ve enfeksiyon cildinize bulaşır ve tam anlamıyla temizlenmezse sivilcelerin yayılmasına neden olabileceğini tekrar tekrar hatırlatıyor.

cilt temizlemek

cilt temizlemek

Cildinizi Doğru Temizleyicilerle Temizleyin

Bu rahatsızlıkla boğuşmak istemiyorsanız özellikle bayanların dikkat etmesi gereken unsurlardan cilt temizliği ve makyajın temizlenmesidir. Doğru silinmeyen makyaj kalıntıları gözenekleri tıkayarak sivilce oluşumunu tetikler. Sabah akşam yüz uygun temizleme ürünleri ile temizlenmeli, haftalık ve aylık maskeler uygulanmalıdır.

cilt bakımı

cilt bakımı

Siyah nokta oluşumunu engellemek için kullanacağınız ürünler piyasanın aksine doğal ve evde kendinizin hazırlayabileceği şeyler olmalıdır. Örneğin; gül suyu piyasadaki en kuvvetli toniklerden bile daha hızlı etki eden bir solüsyondur. Düzenli kullanım sonunda sivilceleri ve akne oluşumunu engeller aynı zaman dada cildinize aydınlık kazandırır.