Cildinizin daha taze ve sağlıklı olması için alabileceğiniz – uygulayabileceğiniz yöntemler hakkında açıklayıcı ve aydınlatıcı bilgiler. Aşağıdaki yöntemlerimizi uygulayarak sizde güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cildinizin Parlaması için Neler Yapabilirsiniz?

Sağlıklı ve güzel bir cilde kavuşmanın ilk yolu düzenli ve dengeli beslenmekten geçer. Bayan veya erkek fark etmeksizin herkes cilt bakımı konusunda hassastır ve temiz olmasını ister. Bunun içinde alınması gereken önlemler vardır. Cildinizin sağlığını korumak için öncelikle bol bol su tüketmelisiniz. Su tüketimini arttırmanız cildinizin su vasıtası ile birçok toksini atmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra C ve E vitaminlerini içeren besinlerin tüketimine de dikkat edilmelidir. Bu vitaminlere sahip besinleri tükettiğinizde cildinizin daha genç ve diri görünmesini sağlayabilirsiniz.

Cilt Guzelligi

Soğuktan Cildi Korumanın Yolları

Kış aylarının soğuk günlerinde cildimiz normal günlerin aksine çok daha fazla çatlar ve kurur. Buna engel olmak ve cildi korumak için en az yaz aylarında tükettiğiniz kadar suyu kış aylarında da tüketmelisiniz. Bunun yanı sıra gün içerisinde sık sık nem değeri yüksek bakım kremleri de sürülmeli ve dışarı çıkılmadan en az 20 dakika önce kullanılmalıdır. Krem satın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli kural ise dermatolog tarafından önerilen ürünlerin olmasıdır.

Cilt Bakimi

Saç Dökülmeleri Neden Kaynaklanır?

Çeşitli nedenlerden dolayı kadın, erkek veya çocuklarda sık sık meydana gelen saç dökülmeleri kişilerin hayatını olumsuz yönde etkilemektedir. Saç dökülmelerinin nedenini anlamak için saçın yapısını ve büyüme döngüsünü bilmek gerekir. Saçın dökülme nedenlerini sıralarsak en başta:

  • Genetik nedenler
  • Hamilelikte değişen hormonlar
  • Yüksek ateş
  • Tiroid
  • Yetersiz protein alımı
  • Kanser tedavisi
  • Yoğun stres yer alır.

Gözaltı Morluklarına Çözümler

Kadınlar için gözaltı morlukları en büyük kâbuslardan biridir. Günlük hayatın yoğun temposundan ve uyku problemlerinden dolayı oluşan gözaltı morlukları cerrahi uygulamalar sonucunda yok edilebilmektedir. Fraksiyonel karbondioksit lazerler gözaltı morlukları için en çok uygulanan yöntemlerdendir. İki gözaltına uygulanan lazer 1-2 dakika sürer ve kısa süre de iyileşir.

Oksijen Terapi Nedir?

Oksijen ile tedavi, son zamanlarda güzellik için her yolu deneyen ama aradığını bulamayan bayanların sık sık başvurduğu yöntemlerden biridir. Ölü hücreleri temizlemek için uygulanan bu yöntem tüm cilt tipleri için uygundur.

 

Etiketler: , ,