Cildinizin parlak ve sağlıklı gözükmesini istiyorsanız bulunduğunuz ortamlara dikkat etmelisiniz. Gün boyunca havasız ortamlarda yer alıyorsanız içeriye hava girişinin sağlanması için bazı çözümler üretmelisiniz. Eğer çalıştığınız ortam bu tür bir ortam ise mola verdiğiniz zaman masanızda oturmak yerine dışarıya çıkarak temiz hava alabilirsiniz.

parlak cilt için uygulama

parlak cilt için uygulama

Spor yapmamak, cilt bakımlarını aksatmak ve makyaj temizlememek de cildinizin matlaşmasına yol açar. Bu sebeple yüzünüzde makyaj ile uyumamaya özen göstermelisiniz. Makyaj fırçalarınızı ise düzenli bir şekilde değiştirin. Uzun süre boyunca kullanılan fırçalarda bakteri üremesi meydana gelebilir.

Spor Yapmayı İhmal Etmeyin

Spor yapmak cildinize de iyi gelir. Eğer imkanınız var ise açık ve temiz havada spor yapmaya çalışın. Düzenli olarak cilt bakımlarınızı yapmayı da ihmal etmeyin. Cilt bakımlarınız için bitkisel yağlar da kullanabilirsiniz.

parlak cilt

Cildinizi daha parlak gösterebilmek için beslenme alışkanlıklarınıza da dikkat etmelisiniz. Yağlı yiyecekler tüm vücudunuza ve cildinize zararlıdır. Haşlanmış ya da fırında pişirilmiş yemekler ile birlikte sebze tüketiminizi artırırsanız cildinizin daha parlak gözükmesini sağlayabilirsiniz.