Açık tenli insanlarda daha sık görülen çiller özellikle yaz aylarında güneşe maruz kalarak daha fazla yayılmakta, büyümekte ve renk değişimine uğrayarak koyulaşmaktadır. Kadınlarda makyaj yöntemi ile kapatılabilseler de erkeklerin bu konuda hiç şansı yoktur. Günümüzde teknolojinin ve tıp imkânlarının gelişmesi ile çil tedavisinde etkili yöntemler uygulanmaktadır.

Çiller

Çillerinden rahatsız olan ve bunlardan sonsuza dek kurtulmak isteyen kişiler için uzmanlar kimyasal peeling ve lazer yöntemlerini öneriyor. Bu iki yöntem ile de yüzünüzde veya vücudunuzda bulunan çilleri azaltabilir ve renklerin açılmasını sağlayabilirsiniz.

Evde Çil Maskesi

Çillerinden cerrahi yöntemler dışında kurtulmak içinde bazı yöntemler vardır. Özellikle çil düşmanı olan limon suyu onları azaltmakta ve yok etmekte bir numara. Çillerinizden kendi imkânları ile kurtulmak isteyenler sıklıkla limon suyunu yüzlerine sürerek olumlu sonuç alabilirler. Bunun yanı sıra çil düşmanı olan bir diğer yöntem de bir yemek kaşığı keten tohumunu kaynattıktan sonra yüzünüze sürmeniz olacaktır. Keten tohumlarını yüzünüze uyguladıktan sonra bir süre bekleyin ve bol su ile yıkayın. Düzenli kullanımınız sayesinde çillerinizdeki değişimi kısa sürede fark edeceksiniz.

 

 

Etiketler: ,