Hem misafirlerinize hem de kendinize yapabileceğiniz bu pratik tarifle kısa sürede harikalar yaratabilirsiniz. Acil gelebilecek misafirleriniz için ideal olan bu tatlı hem sunumu hem de lezzeti bakımından harika bir etkiye sahip.

10 dakikalık hazırlama süresiyle sizde misafirlerinizi şaşırtabilirsiniz. Çikolata kaplı elmalı top aşamalarını bitirdikten sonra üzerine dilediğiniz çikolata soslarını kullanabilirsiniz. Tercihe göre sıcak çikolataya batırıp ardından fındık karışımıyla da süsleyebilirsiniz.

çikolatalı top tarifi

çikolatalı top tarifi

Çikolata Kaplı Elmalı Top Malzemeleri

Çikolata kaplı elmalı top için öncelikle en gerekli malzeme elmalıdır. 3 veya 4 adet elma bu toplar için yeterli olacaktır. 1 paket pötibör bisküvi, 1 çay bardağı pudra şekeri, 1çay bardağı kırılmış fındık veya ceviz, çok az tarçın topların içi için kullanacağınız malzemeler için yeterlidir.

çikolatalı toplar

çikolatalı toplar

 

Çikolata sosu içinde 1 su bardağı süt, 1 çorba kaşığı mısır nişastası, 2 çorba kaşığı şeker, 1 çorba kaşığı kakao ve 3-4 parça bitter çikolata kullanılabilir. Sosunu bu tarife göre kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi aynı zamanda hazır çikolata sosları ile de kısa sürede hazırlayabilirsiniz.

çikolata kaplı elmalı top

çikolata kaplı elmalı top

 

Üzerine ise tercihe göre portakal kabuğu rendesi, fındık ve ceviz kullanılabilir. Bu enfes tatlının tarifini alarak detaylı incelemek istiyorsanız sizde http://www.sntlife.com/cikolata-kapli-elmali-top/ sayfasını takip edebilirsiniz.