Çiçek Desenli Perde Modelleri

Perde evin belki de en bütünleyici parçası. Perdesiz evin çıplak olduğu düşünülür, evde birilerinin yaşadığını bile pencelerde perde olup olmadığına bakarak anlamaya çalışırız. Perde odanızın dekorasyonuyla uyum içinde olmalı ne çok öne çıkmalı ne de geri planda kalmalı. Fakat asıl görevi dışarıdan evin içinin görülmesini engellemek veya fazla güneş ışığını kesmek olsa da dekorasyonun bir parçası olarak da büyük öneml taşır.

Çiçek Desenli Perde

Öncelikle perdelerin mobiyalarla uyum içinde olması gerekir. Sade dekorasyonlu odalarda çiçek desenli perde kullanmak daha rahat olacaktır. Çiçek desenli perdelerle odaya hareket ve renk katmak daha kolay olacaktır.

Çiçek Desenli Perde Desenleri

Çiçek Desenli Perde Kullanımı

Odanız çok renkli ise perdelerinizdeki çiçek motiflerini odanın içinde önplana çıkan renklerden biri olarak tercih edebilirsiniz. Bunun yanında çok hareketli bir dekorasyonu sakinleştirmek için de sade şıklığa sahip küçük ve daha seyrek çiçek motifleri bulunduran perdeler de tercih edilebilir. Yatak odalarınızda ise şıklığın yanında ferahlık ve bahar esintileri yaratmak adına çiçek desenli perde tercih etmeniz mümkün.

 

Etiketler: , ,