Aşkın ve Şamanizm’in o inanılmaz kuvvetli çatışması… Her satırında daha çok esiri olacak ve gözlerinize inanamayacaksınız.Bu iki kuvvetli duygular insanı her sayfasında esir alacak ve tutkuyla bağlanmanıza yardım edecek. Bağlayıcı olduğu kadar sürükleyici de. O yüzden bitirmeniz uzun sürmeyecek. Başlarda bitirmek için her ne kadar çaba gösterseniz de sonuna yaklaştıkça bitmesini istemeyeceksiniz.

Cennet Ayracı Mehmet Mollaosmanoğlu

Kaderin o tahmin edilemeyecek buluşturmasını “Cennet Ayracı” sizlere sunuyor. Kitapta bahsi geçen bu iki duygu okurlarına öldürücü anlar yaşatıyor. Toros yaylalarında yaşayan dört delikanlının acılı hikayesi. Yürek burkan anlar yaşamanız muhtemel. Susuzkaya adlı uzak bir köyde bu dört delikanlı katlediliyor fakat anormal olan da bu dört delikanlının ölüm haberinin duyulmamasıdır. Ne ölüleri, ne dirileri, ne de bir izleri bulunmadığı için belgelere kayıp olarak geçiyor. Mehmet Mollaosmanoğlu’nun muazzam kaleminden çıkan “Cennet Ayracı” okurlarıyla buluşmayı bekliyor.

Aşk, Entrika, Korku Dolu Bir Hikaye

23 yıl sonra baraj inşaatı için bu kasabaya gelen üç mühendis stajerlik yapma için bu yaylada bir araya geliyorlar. Başta her şey bir tesadüf sanılsa da daha sonra bu üç mühendis öğrencisinin başka şehirlerde olsa da aynı günde ve aynı anda doğdukları ortaya çıkıyor.

Başlangıçta her şey o kadar güzel ilerliyordu ki gelecekte yaşayacaklarını akıllarının ucundan geçiremezlerdi. Susuzkaya adındaki o içine kapanık köyde sessizce ilerleyen ilkel bir Şamanist topluluğun eline düştüklerinden haberleri yoktu. Bu delikanlılar Şamanistlerin ölüleri akbabalara yedirdiklerini ve bazı düşüncelere kapıldıklarını öğrendiklerinde dehşete kapıldılar. Susuzkaya adındaki bu köyde ileri zamanlarda beklenmedik anlarda yaşanıyor ve okuyucularını hayretler içerisine sokuyor. Mehmet Mollaosmanoğlu’ndan bir etkileyici kitap daha sizleri bekliyor.

Yazar: Mehmet Mollaosmanoğlu
Kitap: Cennet Ayracı
ISBN: 9759964658
Sayfa Sayısı: 304
Yayın Yılı: 2014

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Etiketler: , ,