Günümüzde film, belgesel, ses albümleri, kısacası kaydedilebilen her şey CD’ler ile saklanmakta. CD’ler içerikleri gibi dış görünüşleriyle de dikkat çekerler. Bu yüzden CD’nin görsel olarak anlatımı da estetik olmalıdır. Albümün içeriği ve sanatçısı albümün sahibi olduğu için CD kapaklarının tasarımında yer alması gerekir. Renk, desen, amblem, fotoğraf, grafik tasarımlar ve çeşitli baskı teknikleri kullanılarak hazırlanan CD kapakları firmamız tarafından gelişmiş teknolojilerle hazırlanmaktadır.

CD tasarımları ekonomik koşullarda oluşturulması ve kullanım aşamasında ki sunduğu kolaylıklar sayesinde diğer alternatiflerine göre daha fazla tercih ediliyor. Teknolojik rahatlıklardan biri olan CD’ler günümüzde tanıtım araçlarının başında geliyor. CD içeriğinde firmayı ya da ürünü doğru yansıtması ve anlaşılır biçimde olması ifade edilmesi kadar önem verilecek bir başka nokta ise CD kapağıdır. CD’nin geneli için kullanılan emeğin bir o kadarı da CD kapağı için harcanması gerekiyor. Başarılı bir CD kapağı seçim aşamasında başrol üstlenen ilk etkendir. CD kapağı CD’nin içeriğine hitap eden fakat genelinden çok daha etkileyici bir tasarıma sahip olmalı.

Kendinizi ifade etmenin teknolojik yüzü olan CD’ler öncelikle kapaklarında ki izlenimle değerlendirilirler. Klasik bir kap tercih edildiğinde arkalı önlü 5 renk ofset baskı ile basılır. Tanıtım CD kapakları üzerinde isteğe göre sizinle danışıklı bir şekilde özel tasarımlar oluşturulur. Hitap etmeyi düşündüğünüz kesimin gözünde oluşturmayı düşündüğünüz izlenimleri CD kapağınızda başarılı bir tasarım ile ortaya çıkarabilirsiniz. Her türlü CD için kültür bakanlığınca belirtilen bandrollerin de mevzuat gereğince mutlaka alınması gerekir.