Çatlayan ciltler tam anlamıyla bir baş belasıdır. Cildin güzelliğini ve estetiğini mahvettiği gibi sağlıksız, hasta bir görüntüye sebep olur. Cilt çatlamısına birçok şey neden olabilir. Kötü beslenme, yetersiz sıvı tüketimi ve hava kirliliği bunlardan bazılarıdır. Eğer cilt çatlaması sorununuz varsa mutlaka spesiyal kremler kullanın.

çatlayan cilt

Günlük en az 2-3 litre su içmeye dikkat edin. Hiçbir şekilde cildinizde suyun kendiliğinden kurumasına izin vermeyin. Yumuşak bir havlu kullanarak cildinizi siz kurutun. Bunlara dikkat edip çatlayan cildiniz için bazı doğal maskeler uygulayabilirsiniz.

Çatlayan Ciltler İçin Doğal Maskeler

Bir tatlı kaşığı şap ile iki tane yumurta beyazını bir kaseye katın. Bunları bir merhem kıvamına gelene değin karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı çatlayan cilt üzerine duyarlı bir şekilde sürün.

çatlayan cilt bakımı

Bir miktar susam yağını, balmumunu ve zifti karıştırın. Karıştırdıktan sonra yüksek ısı vermeden ocakta bir süre ısıtın. Ocağı söndürüp karışımın ılımasını bekleyin. Karışım ılık olduğunda çatlayan cildinize uygulayın.

Kantaron yağı, melisa yağı, badem yağı veya saf  zeytin yağını masaj yaparak çatlak cilde sürebilirsiniz.