Yaptığı ilginç açıklamalarla ve diyet programları ile dilden düşmeyen Canan Karatay ülkemizdeki en önemli iç hastalıkları uzmanı doktorlardan birisidir. Sık sık sosyal medya da ve Televizyonda karşımıza çıkan Canan Karatay doğru bilinen yanlışları dile getirerek Türk halkının sağlıklı beslenmesini sağlıyor. Türk milletinin olmazsa olmazlarından olan ekmeğin tamamen çıkarıldığı diyet hayvansal yağların bol bol kullanıldığı özel ve farklı bir programdır.

karatay diyeti

karatay diyeti

Hızlı kilo vermeyi sağlayamayan diyet, uzun sürede kilo verimi sağlamanın yanı sıra verilen kiloların alınmamasına etki eder. Bol bol sıvı tüketimini öneren Canan Karatay diyeti en az 4 ya 5 litre su tüketimi gerektirir. Uzman kontrolünde yapılan diyet, şeker ve kalp hastaları için pek uygun bir diyet programı değildir.

canan karatay diyeti

canan karatay diyeti

Nelere Dikkat Edilmeli?

Canan Karatay’ın hazırladığı diyet programı uygulanmadan önce mutlaka uzman kontrolünden geçilmelidir. Az ve sık sık yemek yenilmelidir. Yiyeceklerin porsiyonları küçülmeli ve bol miktarda sıvı özellikle de su ve maden suyu tüketilmelidir. Ekmek sofran kaldırılmalı bol bol çiğ sebze tüketilmelidir.