InfinityWard ünlü oyun serisi olan Call of Duty üzerindeki çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Son yıllarda köklü bir değişikliğe uğrayan ve oynanış tarzını baştan aşağıya yenileyen firmanın resmi Twitter hesabından yaptığı açıklama ile Call of Duty 2016 oyununun geleceği resmi olarak doğrulandı. Serinin takipçilerinin online oyun moduna büyük bir ilgi gösterdiğini söyleyen InfinityWard yetkilileri yeni Call of Duty yapımında online modunun gelişmiş bir şekilde geleceğini söylediler. Yeni oyun modları ve ekipman özellikleri üzerinde çalışan InfinityWard’un açıklamaları arasında oyunun tüm platformlar için geleceği de söyleniyor.

Hangi Serinin Devamı Olacak?

Oyun severleri oldukça heyecanlandıran bu haberin yayınlanmasından kısa bir süre sonra takipçiler oyunun hangi seriye ait olacağı konusunda InfinityWard’u soru bombadırmanına tutmuş durumda. Oyuncuların beklentileri ise yeni oyunun Modern Warfare 4 ile Ghosts 2 oyunlarının devamı olacağı yönünde oluyor.

call of duty 2016

call of duty 2016

Ancak Modern Warfare 4 oyununun online modunun şu an aktif olarak oynanmaması ve kendi yayınlandığı döneminde de büyük bir ilgi görmemesi bu ihtimalin gerçekleşme oranlarını düşürüyor. Resmi açıklamadan sonra bazı haber kaynakları oyunun tamamen diğer serilerden bağımsız olarak gelebileceğini de söylüyorlar. Eğer bu haberler doğru çıkar ise yepyeni bir Call of Duty oyunu ile karşı karşıya olabiliriz. Oyunun sistem özellikleri ise şimdilik açıklanmış değil.