Büyük salonlarda kullanılacak olan alanın genişliğinden dolayı kullanılacak olan renklerin seçimi önemlidir. Bu tür salonlarda dekorasyon anlamında sınırlama yapmanıza gerek yoktur ve alternatif tüm renkleri geniş salonlarınızda kullanabilirsiniz.

büyük salonlar

Eğer klasik dekorasyon dokunuşları ile süslenmiş olan bir salonunuz var ise ağır ve gösterişli bir tarz yaratmak için koyu renkli ahşap mobilyalar kullanabilirsiniz. İşlemeli kenarlara sahip olan masalar bu tür dekorasyonunuza yakışacak türde masalardır.

Bej, krem ve kırık beyaz renkler büyük salonlarınız için ideal renkler arasındadır. Mobilyalarınız arasında kahve rengi ve tonları bulunuyor ise ahşap mobilyalar ve renkler kullanabilirsiniz.

salon dekorasyonu

Renk Uyumu Nasıl Sağlanır?

Diğer yandan salonunuzda daha hareketli bir tarz hakim ise duvar renklerinizde daha ışıltılı ve canlı renkler kullanabilirsiniz. Örneğin kırmızı ya da benzeri tonlarda bir koltuk takımınız var ise duvarlarınızı da kırmızı tonlarında boyayarak mekanınıza hareketlilik kazandırabilirsiniz.

büyük salonlar için renk seçimi

Renk uyumunun başarılı bir şekilde sağlanabilmesi için mobilya ve duvar renkleriniz dışında aksesuarlardan da yardım alabilirsiniz. Eğer aynı renkler ile boğucu bir atmosfer yarattığınızı düşünüyorsanız aksesuarlarınızda farklı renkler kullanarak renk geçişlerini ve bütünlüğünü sağlayabilirsiniz.