Aşırı kiloya sahip insanlar, sağlıklı ve estetik bir görüntüye sahip olmak için kendi çaplarında ya da doktor kontrolünde hazırladıkları diyet programları ile zayıflamaya çalışmaktadırlar. Doktor kontrolü dışında yapılan diyet uygulamaları son derece sağlıksız olup risk içermekte ve can kaybına neden olabilmektedir.

bursit hastalığı

Bursit Diyetinde Havuç Tercihi

Gıda piyasasında bulunan bazı yiyecekler bursit hastalığı olasılığını arttırmaya yönelik ürünlerdir. Bu yiyeceklerde içerik olarak asit oranı yüksek maddelerde bulunmaktadır. Ayrıca abartılı oranda kırmızı et tüketimi ve fast food ve küçük çaplı ürünlerin tüketimi konusunda son derece dikkatli olunmalıdır. Bu besinlerin yerine magnezyum oranı yüksek besinler tercih edilmelidir. Bu besinler havuç, yulaf ezmesi, yeşil yapraklı sebzeler ve kereviz gibi ürünlerdir.

Bu besinler içerisinde en dikkat çekici ürün havuç olmuştur. Gerek Meyve suyu olarak gerekse de elde kolay olarak tüketim sağlayan havuç bursiti tedavisinde önemli bir yere sahip olmuştur. Bursit tedavisine yarar sağlayan ürünlerinden birisi de aktarlarda satılan deliavrat otu olmuştur. Öğle yemeği öncesinde alınan bu ürün eşsiz bir faydaya sahiptir.

 

Etiketler: ,