Kısa boylu kadınların kabusu birkaç taktikle son bulabilir. Yeter ki siz giyinmeyi isteyin ve kendinize inanın. Öncelikle kısa boylu kadınlar kıyafet seçiminde her zaman tek renk uyumuna dikkat etmelidirler. Tek renkli kıyafetler her zaman sizi olduğunuzdan uzun gösterecektir. Böylece tam bir silüet yaratmış olacaksınız. Renk geçişleri ve bazı desenler kullanılan kıyafetlerde dikkat dağılır ve stiliniz bozulmuş olur.

giyim önerileri

Topuklular ise sizin imdadınıza hemencecik yetişecek. O yüzden topukluyu kendinize huy yapmalısınız. Yüksel belli pantolonlar ve kısa etekler sizin bacaklarınızı ön plana çıkaracağı için doğal olarak boyunuzu da uzun gösterecektir. Boyu kısan olanlar tulum tarzı salaş kıyafetlerden her zaman uzak durmalılardır; çünkü tulumlar ve salaş kıyafetler sizi olduğunuzdan daha fazla kilolu hale getirebilir ve boyunuzu da kısa gösterir. Enine çizgilerden her zaman uzak durlmalı, boyuna çizgiler kullanılmalıdır. Çapraz çizgiler sizi her zaman daha uzun gösterecektir.

Birkaç Sihirli Çözümle Boyunuzu Uzatabilirsiniz!

Dar paça jeanlarla her zaman bacaklarınızı ön plana çıkaracak ve ince bacaklar sayesinde böylece boyunuzda uzun gözükecektir. Dar paça koyu renkteki bir pantalon sizi her zaman olduğunuzdan zayıf gösterecektir. Her zaman şuna dikkat etmelisiniz. Uzun ve kısanın uyumu. Örneğin kısa bir mini eteğin üzerine bol bir gömlek giyerek onun üzerine de uzun bir trençkotla mükemmel bir kombin sağlayabilirsiniz.

Platform topuklar ise sizi her zaman uzun boylu ve kendi gizli topuğu sayesinde daha zayıf gösterecektir. Uzun ve bol paça pantolonda her zaman pantolonun paçasındaki uzunluğu bol bırakın ki altına topuklu giydiğinizde ayakkabınız gözükmesin ve boyunuz daha uzun gözüksün. Sadece kıyafetler değil aksesuarlar da sizin boyunuzu uzun göstermenize yardım edecek. Uzun küpeler ve takılarla kendinizde değişik tarz yaratabilirsiniz. Tek yapmamanız gereken hata boynunuza yada bileğinize yapışan takılar takmamaktır.

 

 

Tags: ,