Saçlar bayanların en gözde tutkusudur. Güzelliklerinin tamamlayıcı öğesidir. Bu yüzden de saçlarına çok değer verirler. Saçlarını boyatan ve boyatmayı seven bayanlarda çoğunlukta. Fakat boyatmanın sonrası biraz zor. Yani bakım anlamında bayanlar zorlanıyor ve boyalı saçta koruma ve bakım gerektiriyor. Bunun için başvurmanız gereken bazı yollar var.

Nasıl Korunabilir?

Boyalı Saçları Korumanın Yolları

Boyalı Saçları Korumanın Yolları

Boyalı saçlar işlem görmüş olduğu için kırılgan ve hassas bir yapıya sahip oluyor. Bu da ekstradan bir bakım gerektirdiğine işarettir. Aksi  takdirde çok geçmeden rengi solar ve sağlıksız bir görünüme bürünür. Bunu önlemek için ilk olarak saç kremi seçiminiz önem arz ediyor. Kaliteli ve amonyak bulundurmayan bir saç kremi saçlarınızı ve rengini korur. Özellikle rengine göre saç kremi alırsanız sizin için daha iyi olacaktır. Artık her saça özel renk koruyucu kremler bulunuyor.

Banyo yapmak ve saç yıkamak da bu noktada önemli. Elbette sağ bakımı için yıkamak çok önemli. Ama boyalı saçı sık yıkamak iyi değil. Saç renginizi korumak için haftada 2 ila 3 defa yıkamanız yeterli olacaktır. Tabii bu bağlamda şampuan seçimi de önemli. Saçlarınızın yağlandığını hissediyorsanız kuru şampuanlardan yararlanmanız da fayda var. 2-3 gün size az geliyorsa ve bu süre yağlanma oluyorsa kuru şampuan işinizi görecektir. Bu konuda bir diğer önemli şeyde saçınızı boyattıktan sonra direkt yıkamayın. Rengin saça iyice oturması için 2 gün bekleyin.

Saçınızı yıkarken suyun sıcaklığını iyi ayarlayın. Çok sıcak su saçlarınızı yıpratır ve saçınızın rengi açılır. Ilık veya soğuk su ile saçlarınızı yıkarsanız sorun olmaz. Saçınızı kuralarken de dikkatli olun. Islak saçı fönle kurulamak mantıklı olmayacaktır. Direkt ısı saçınızı yıpratır. Havlu ile nemini alın. Sonrada fön uygulayın.