Son yıllarda oldukça yaygınlaşmış olan botoks, şüphesiz kozmetik dermatolojinin en popüler uygulama alanlarından biridir. Clostridium Botulinum bakteri proteini olan botoks’ un ilk kullanımı, göz ve nöroloji hastalıklarının tedavisi amacıyla başlar. Zamanın deformasyonuna uğramış çeşitli yüz ve vücut bölgelerinde kullanılmaya başlaması 20-25 yıl öncesinde gerçekleşir. Giderek geliştirilen botoks , cerrahi olmayan  pratik müdahalelerdir.

botoks

botoks

Özellikle yüz bölgesinde yaş alma etkisi ile derinleşen çizgilerin inceltilmesi, dudak dolgunlaştırmak, kaz ayakları, alın, kaş arası, boyun, dekolte kırışıklıklarının giderilmesi, kaş, burun ucu kaldırma gibi estetik görünüm kazandırma işlemlerinde sıklıkla  başvurulan botoks operasyonlarının 15 – 30 dakika gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmesi, ve akabinde normal hayata dönüşün yaşanması, kozmetik bir devrim niteliğindedir.

botoks yaptırmak

botoks yaptırmak

Botoks uygulamaları ile hoşunuza gitmeyen bölgelerinizde küçük dokunuşlarla daha genç ve çekici görünmek mümkündür. Normal şartlarda hiç bir yan etkisi de yoktur. Fakat botoks,  dikkatli, tecrübeli ve uzman kişilerce yetkin estetik merkezlerinde yapılması gereken bir işlemdir. Dolayısıyla botoks yaptırmaya karar verdikten hemen sonra, araştırma yapmadan geri dönüşü zor ve başarısız operasyonlara teslim olunmamalıdır.