Börek tarifleri ile sizler harika tatlar yaratabilirsiniz. Börek çeşitleri günümüzde oldukça değişti. Eskiden el ile açılır tadına doyum olmazdı. Günümüzde her şeyin hazırı çıkmaya başladı. Eski tatları arar olduk. Böreklerin içine konulan malzemeler dahi değişti. Eski börekleri arar olduk.

Peynirli Börek

Börek Tarifleri Tadımlık Değil

Börek tarifleri bölümlerini hepimiz inceleriz. Yeni çıkan tarifleri yapmak ve sevdiklerimize hoş bir çay keyfi geçirmek isteriz. Sade olan börekler aslında daha hafif olduğu için yaz ayında da güzel gider. Malzeme ne kadar ağır olursa, böreğin kalorisinin yükseldiği görüşündeyim. Börek içine konulan malzemeler aslında yararlıdır. Diyetlerde tamamen kesilmesi taraftarı değilim.

Çıtır çıtır pişen böreği herkes sever. Üzeri bol susamlı olanlarsa daha bir harika olur. Ramazanda özellikle sahurlarda çok tercih edilir. Doyurucu olması da ayrı bir güzellik katar. Börek olduğu zaman başka yemek yapmanıza da gerek kalmaz. Yanına zeytin ve peynir bir de çay oldu mu tamamdır. Güzel bir gelenektir aslında. Böreği iyi pişirmeyi unutmayın. Börek yumuşak olduğu zaman tüm emekleriniz boşa gider.

 

Etiketler: ,