İnternet sitenize SEO teknikleri uygulamadan önce kapsamlı bir analiz çalışmasına girmelisiniz. Bu çalışmalar arasında en önemlisi ve en etkilisi doğru veri analizi yapmaktır. Sitenizin veri akışını sağlıklı bir şekilde kontrol ederseniz yapmanız gereken çalışmaların bir sonraki adımına daha sağlıklı karar verebilir ve blog sayfanızı arama motorlarında daha üst sıralara taşıyarak geniş kitlelere ulaşmasını sağlayabilirsiniz.

Blog sahipleri veri analizlerini sağlıklı bir şekilde yapabilmek için çeşitli eklentiler ve internet sitelerinden yararlanabilirler. Şimdi gelin bu veri analizi işine yarayan eklentilere ve sitelere birlikte göz atalım.

Blog Sahiplerine analiz Tavsiyesi

Blog Sahiplerine analiz Tavsiyesi

Veri Analizi Araçları

Google Analytics: Kişisel blog sahiplerinin veri analizi için yaygın olarak kullandığı bir WordPress eklentisidir. Yönetim paneli üzerinden ayrıntılı bir şekilde sitenizin trafiğini kontrol edebilirsiniz.

Blog Sahiplerine Veri Analiz Tavsiyeleri

Blog Sahiplerine Veri Analiz Tavsiyeleri

Xtra.ga: Temel olarak Google Analytics’in oluşturduğu veri analizi raporlarını daha sade bir hale getirerek belirlediğiniz zaman dilimleri içerisinde e-mail adresine gönderilmesi işine yarıyor.

See Your Visitors: Anlık veri analizi için Google Analytics ve türevi hizmetlerle gerçekleştiremediğiniz blog sayfalarınızın veri analizlerini gerçekleştirmenize yarıyor.

MoreMetrics: Veri analizi araçları ile veri giriş çıkışlarını kontrol edebiliyorsunuz, fakat sosyal medyanın gücünden yararlanmamak olmaz. Bu ücretsiz hizmet ile sosyal medya hesaplarınızın da veri analizlerini gerçekleştirebiliyorsunuz.

 

Tags: