Metropol yaşam tarzı geliştikçe her şey gibi reklam anlayışı ve çeşitleri de gelişti. Her yerde karşımıza çıkan tabelalar ve billboard reklamları sürekli insanlara bir şeyler anlatmaya çalışıyor. Hepsinin birer büyük görsel çekiciliği var. Elbette ki amaç dikkat çekmek ve bilgi vermek. Bu konuda en iyi yöntemlerden biri ise Billboard’lar. Billboard, bir çeşit açık hava reklamıdır. Genellikle şehir merkezlerinde araç ve insan trafiğinin yoğun olduğu yerlerde bulunur. Gerçekten çok dikkat çeken bir reklam aracı olma nedeni ile açık hava reklamcılığı önemli ölçüde gelişmiştir. Her türlü haber, reklam ve ilanlar Billboard aracılıgı ile yapılabilir. Billboard reklamları etkilidir ve göze çarpar. İlgi çekici karelerle hazırlanan Billboard tasarımları hareketli reklamlar sunabilir. Sürekli değişen görüntüler dikkat çeker ve daha fazla akılda kalır.

Işıklı Billboard örnekleri

Işıklı Billboard örnekleri

Billboard Nedir?

Billboard’lar özel sistemlerle çalışan reklam panolarıdır. Güneş ışığından aldığı enerji ile gün içindeki gerekli saatlerde panonun ışıkları yanar ve söner. Billboard’ların bu özelliği 24 saat süre ile aralıksız reklam yapma olanağı verir. Ana kontrol ünitelerini yöneten el cihazları da kolay servis imkânı sağlar. Billboard panoları alüminyum dış çerçeveden ve tamperli cam malzemelerden üretilir ve pano üzerinde reklamı daha ilgi çekici bir hale getiren ışıklandırmalar da kullanılabilir. Ayaklarda kullanılan demir profiller paslanmayı ve eskimeyi önleyen galvaniz ile kaplanmaktadır. Üretimde kullanılan malzemeler geri dönüşümlüdür ve doğayı kirletmez.

Luna Billboard örnekleri

Luna Billboard örnekleri

Billboard Çeşitleri Nelerdir?

Işıklı Billboard: Şehir merkezlerinde en çok kullanılan Billboard reklam türüdür. Hava koşulları göz önüne alınarak ölçümler ve hesaplamalar yapılır. Eti-AL 60 (AA 6063) ham maddesinden üretilir, demir profillerden oluşan ayakları galvaniz ile kaplanarak dayanıklılığı arttırılır. Reklam özelliği diğer panolara göre daha fazladır. Işıklandırmalar ile yapılan reklam, görsellik ve ebat bakımından daha fazla öne çıkar.

Luna Billboard: Yol kenarları, duraklar, kaldırım ve park gibi alanlarda kullanılan iki taraflı Billboard panosudur. Çift yüzü Billboard’ın reklam alanını arttırır. Dayanıklı Eti-AL 60 (AA 6063) ham maddesinden üretilir, demir profillerde de yine galvaniz kullanılarak kötü hava koşullarından korunulması sağlanır.

Billboard Reklam Etkisi

o Reklam müşterinin istediği süre ile Billboard’a kalabilir ve bu süre içerisinde 24 saat sunum şansı olur. Bulunduğu konum itibari ile de reklam etkisi artar.

o Modern bir reklam ve etkili bir iletişim türüdür.

o Billboard reklamları neredeyse bir televizyon reklamı kadar çok geniş bir kitleye eder.

o Billboard’lar büyük ebatlara sahip oldukları için son derece dikkat çekicidir.