Gün boyunca tüketeceğiniz besinler aşırı kilo almamanız için kısıtlı tutulmalıdır. Almanız gereken besin değerlerini en iyi şekilde alabilmeniz için günlük tüketmeniz gereken kalori miktarını daha mantıklı seçimler yaparak gidermelisiniz. Sizler için besin değeri yüksek besinleri listeliyoruz.

somon

Somon

Somon, omega 3 açısından oldukça zengin bir balıktır. Vücudunuzun dengeli değerlerini koruyabilmesi için omega 3 önemlidir. Ayrıca omega 3 alımı birtakım hastalıkların risklerini de düşürür.

yosun

Yosun

Denizin içinden yalnızca balık çıktığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Deniz içerisinde birçok farklı bitkiyi de barındırır. Özellikle besin değeri yüksek olan yosunlar iltihap oluşmasını engelleyici anti oksidanları da bünyesinde barındırır.

Sarımsak

Sarımsak

Sarımsak yemeklerinizi daha lezzetli hale getirirken aynı zamanda besleyici bir yiyecektir. Vitamin c, B1 ve B6 barındırırken kalsiyum, potasyum, demir ve selenyum deposudur. Bağırsak ve mide kanseri gibi hastalıklarla savaşmanızı sağlar.

patates

Patates

Patates C vitamini açısından zengin bir yiyecektir. Besin değerleri sayesinde vücudunuzu uzun süre tok tutmanızı sağlar. Haşladıktan sonra soğutup yemeniz yeterlidir.

 

Etiketler: ,