Blogu takip edenler benim Beşiktaş taraftarı olduğumu bilirler. Zaman zaman yazdığım yazılarda Beşiktaş’i gerek eleştirdim, gerekse tebrik ettim. Geçtiğimiz sene FEDA dedik ve bir taraftar olarak elimden gelenin fazlasını yaptım. Yeri geldi sevindik, yeri geldi sinirden kudurduk (bu daha çok oldu) yeri geldi yağmurdan sıçana döndük; varsın olsun bir kere Beşiktaş‘li olduk… Iyi günde, kötü günde yanında olmak için koşturdum durdum.

Başkanımız Fikret Orman, Yıldırım Demirören’den sonra geldi başa. Kulüp bu haldeyken başkanlığa aday olması ve bayrağı teslim alması çok takdire şayan bir olaydı. Buraya kadar her şey güzel, olaylar bundan sonra başlıyor. Fikret Orman başkanlığından sonra Beşiktaş‘a bakınca ilerleme yerine hep gerileme var. Sadece futbol için söylemiyorum sporun her branşı için bu böyle. Maalesef ki takdirimi kazanan Fikret Orman Başkan, her geçen gün enerjisini ve kredisini tüketti gözümde. Ben bir insanın kişiliğinden önce kulübe verdiklerine bakma taraftarayim. Tabi kisilikte önemli ancak yapılan projeler, transferler akıl almaz derecede kötü olursa bir durup düşünmekte fayda var.

fikret_orman

Işte ben o durup düşünmeyi yaptım ve doğru kararın Serdal Adalı olduğuna karar verdim. Şuan TJK’nin başında olan sayın Serdal Adalı, Beşiktaş içinde başkan adaylığını açıkladı, bence iyiki de açıkladı. Artık bir kan değişiminin gerektiğini düşündüğümden, Fenerbahçe ve Galatasaray’a yetişmemiz gerektiğinden, Avrupa’da bizde iyiyiz demek için çarenin Serdal Başkan’dan yana olacağını düşünüyorum.

Beşiktaş başkanlık seçimi 16 Haziran tarihinde yapılacak. Umarım 17 Haziran sabahı en hayırlısı olur ve Serdal Adalı Beşiktaş’ımızın başına geçer.

Serdal Adalı

Daha şimdiden yapılan transfer politikasını bile görünce neye uğradığımı şaşırdım. Trabzonspor’dan gelecek Tolga yerine Almanya 3. liginden transfer edilen bir kaleci ne demek? Beşiktaş gibi bir kulübe yakıştı mı? Rakipler hangi transferler peşinde biz paramız yok derdinde. Para yoksa eğer o koltukta oturmaninda çok bir anlamı yok. Sonuçta beni koyun başa, bende bir şekilde başkanlık görevini yerine getiririm (cogundan iyi yapacagimida eminim)

Taksim Direnişi’nde taraftar grubumuz Çarşı’nin neler yaptığı ortada. Belkide herkesin sevgini kazanan bu kadar adını duyurmuşken başkanımız Fikret Orman neredeydi?

Inönü Stadı’nı yapacam diye herkesi sevindiren başkanımız daha cepte para olmadığını oradan gelince şöyle yapacaz, buradan gelince şöyle yapacaz diyerek aslında bizimi oyalıyor? Otoparkı yıktılar tamam peki ya stad?

İstanbul ve Türkiye’de yer yerinden oynarken başkanımız Fikret Orman’in mangal partisi veriyor olması ne kadar doğru?

Samet Aybaba’yi ben hep elestirdim ancak 4 yillik sozlesme imzalarken sonuna kadar arkasindayiz deyip sezon biter bitmez sahip cikmadan kulupten yollamaya ne demeli? (Burada kucuk bir not belirtmem lazim Ben Samet Hoca’ya alindigi gunden beri karsiyim. Hatta kendisi ile ilgili soyle Samet Aybaba Başarılı mı? bir yazida yazmistim, tarihindeki en iyi kariyer basarisini gectigimiz sene Besiktas ile aldi)

Peki ya yapilan transferler? Al birini, vur otekine cinsinden…

Aslinda o kadar cok konu var ki anlatilacak, ama susayim artik yazdikca yine sinirlendiriyor beni bu olaylar.

Son sozum Besiktas’in iyiligi, yukselisi, bu ligde bizde variz demesi icin Çare Serdal Adalı

Sizde bir bakin, bana hak vereceksiniz:

Serdal Adali Facebook Hesabi: facebook.com/BJK.SerdalAdali

Serdal Adali Twitter Hesabi: twitter.com/serdaladali_bjk

Konu ile ilgili dusuncelerinizi paylasmak isterseniz asagidan icinizden gecenleri yazin gitsin :)