Kilo problemi yaşayan insanların vücutlarından en çok yakındıkları bölgelerin başında bel bölgesi gelir. Bel bölgesi bacak ve göğüs bölgesinin durumunu belirleyen bölge olduğu için bu bölgenin fit olması giyilen elbisenin de yakışıp yakışmadığı belirler.

bel bölgesi inceltme hareketi

bel bölgesi inceltme hareketi

Bazı kadınların özellikle bel bölgesinin zayıflatılması amacıyla yaptığı spor ve diyet uygulamalar vardır. Bel ve diğer bölgelerin zayıflatılması amacıyla yapılacak uygulamalarda en önemli husus zayıflama konusunda göstereceğiniz kararlılıktır.

Bel Bölgesi Egzersizleri Nelerdir?

Bel bölgesinde oluşan yağlardan kurtulmak istiyorsanız öncelikli olarak yağ yapıcı yiyeceklerin tüketilmesinde vazgeçilmelidir, ayrıca bel bölgesini çalıştıran egzersizler yapılmalıdır. Düz ve sıkı bir bel bölgesine sahip olmak istiyorsanız evinizde yapacağınız egzersizler Leg circles, Plank ve saw hareketleri olmuştur. Leg circles, yapımı kolay ve kısa sürede bel bölgenizin zayıflamasını sağlayan hareketlerdendir.

egzersiz çalışmaları

egzersiz çalışmaları

Sırt üstü yapacağınız bu harekette ayağınız kendinize doğru çekerek daire çizeceksiniz. Kaslarınızın yanında bel bölgenizin de hareket etmesini sağlayan bu hareket dışın pilates uygulaması olan Plank hareketi de bel bölgesinin zayıflatılması için yapılan egzersiz hareketlerden birisi olmuştur. Saw egzersizi ise sırtüstü yatmaya gerek duymadan karın ve bel bölgesindeki kaslarınızı kuvvetlendirir